Мій рідний край Луганський. Майбутнє України

1


Мій рідний край Луганський. Майбутнє України

Луганськ — колиска південної металургії т а всієї промисловос ті Донбасу…
кандидат наук  Білолут  Л.M.

Мета: розширити і збагатити знання та уявлення учнів про рідний край — Луганщину, її місцезнаходження на карті, про історію рідного краю, виховувати любов до рідного краю, до своєї Батьківщини, гордість за свій народ, дбати про культуру між особистих стосунків, взаємодопомогу, рішучість. Обладнання: карта України, карта Луганщини, запис Гімну України, примірник Конституції України, плакати з символікою держави України (Герб, Гімн, Прапор), прислів’я про рідний край.
ХІД УРОКУ


І. Вступне слово вчителя
Рідний край. Україна. Батьківщина. Вітчизна…
Ці слова дорогі кожній людині нашої країни.
Хліб, який ми споживаємо, земля, на якій ми живемо; мама, яка дала нам життя… Без всього цього неможливо просто жити. І серед найзаповітнішого є в людини Батьківщина.

/Учень читає вірш М. Бакая «Солов’їна пісня»/.
Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею, завжди хоче сказати про неї найкраще.
Подивіться уважно на карту України… Простір землі, яку заселяють українці, є такий великий, що аби перетнути його пішки із заходу на схід, треба йти 90 днів, долаючи щодня 30 кілометрів.
Україна — це держава. Вона, як ви знаєте, має свою Конституцію — Основний закон України, тобто правила, за якими живуть українці. Її прийнято Верховною Радою України.
Ви всі повинні пам’ятати дату — 24 серпня 1991 року. В цей день прийнято Акт проголошення незалежності України. II. Бесіда про державні символи України

— Що означає слово символ?
— Які символи України ви знає те?
— Коли звучить Гімн України?
— Хто написав текст Гімну України?
— Хто написав музику до Гімну України?
— Що означає синій та жовтий кольори на Прапорі України?Що покладено в основу Герба України?

Вчитель: А зараз проведемо мозковий штурм. Треба давати швидкі відповіді на питання.
Кожна людина любить свій край, де народилася, де живе, де живуть її предки. В пісні говориться: «Хто рідну оселю свою здобуває, той долі не знайде в жит ті». Наш рідний край — Луганщина. Сьогодні я розповім вам про історію нашої Луганщини.
План розповіді
1. Значення Луганська в іс торії Донбасу.
2. Із історії «Дикого поля».
3. Культурне життя дореволюційного Луганська.
4. Луганськ в роки п’ятирічок.
5. Історичний герб міст а Луганська.
III. Робота з ілюстраціями «Із історії міста Луганська»


IV. Розповідь вчителя
М.Рильський писав: «Щоб любити рідний край, треба його знати».
/Учні доповнюють зміст прислів’їв/.
Історія України — це історія народу, який протягом століть боровся за свою незалежність. Ви пам’ятаєте героїв Запорізької Січі, які віддали своє жит тя за щастя народу. Дмитро Вишневенький, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Олекса Довбуш, Уст им Кармелюк. Та відомі всьому світу світові діячі культури: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Михайло Грушевський, Василь С тус, Володимир Сосюра (зазнав наруги за вірш «Любіть Україну»).
Любіть Україну, як сонце любіть, як вітер і трави, і води. В годину щасливу і в радос ті ми ть, любіть у годину негоди.
Любі ть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну. Красу її вічно живу і нову, і мову її солов’їну.
Ви, молоде покоління нашої держави, повинні цінувати і берегти велике давнє прагнення поколінь. Вам відбудовувати своє майбутнє, треба докласти певних зусиль, прагнень, розуму і вміння. Будувати краще майбутнє — це лишати після себе добрий слід на землі, творити добро на благо Батьківщини. Будемо вірити в щасливе майбутнє нашої країни.
Українська держава, маючи великий природний, економічний, культурний та інтелектуальний потенціал, спроможна посісти належне місце серед народу Європи і світу. Ми — європейці нас тільки, наскільки ми — українці. І лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами, вчити мову.
В Україні немає куточків нецікавих, нічим не примітних. Скрізь пролягли дороги історії та літератури.
Багатогранна література Лутанщини. Читаючи твори письменників та поетів Луганщини, ми переконуємося: вони авторитет, майстри слова, совість народу, з яким ніколи не поривали зв’язків.
Письменники Луганщини: Володимир Іванович Даль, пое т Матусовський, Іван Низовий, Іван Савич, Іван Світличний, Микола Малахута, М. Тютюнник, В. Меркур’єв, В.Сосюра, Б. Грінченко, П.Шевченко.
V. Читання віршів луганських письменників.


VI. Розповідь вчителя
Ви, молоде покоління, повинні любити свій рідний край, берегти та охороняти природу рідного краю, повинні цінувати і берегти велике давнє прагнення багатьох поколінь, знати історію свого рідного краю, бо вам будувати майбутнє. Я думаю, що ваше майбутнє буде радісним, щасливим, даруватиме дітям і дорослим щасливе ж и т тя.
О. Довженко писав: «Життя таке коротке. Поспішайте творити добро». Будувати краще майбутнє — це лишати після себе гарний слід на землі, творити добро на благо своєї Батьківщини, свого рідного краю — Луганщини.
Дмитро Боярчук писав:
Сказав мудрець: Живи, добро вершай! Ти нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи й звіра. Хай оживає істина стара: Людина починається з добра!
Вчитель: А зараз ми з вами відкриємо народну скарбничку, яка багата прислів’ями, приказками, які с творили наші предки.

Класна година
Мій Рідний край
Луганський
Вчитель Атопкіна Лідія Іванівна

Школа № 8 города Первомайска Луганской области.


2


Метки: , ,

Если Вам понравилась заметка, пожалуйста,
Поделитесь ссылкой через блок, расположенный ниже:прокомментируйте ее или подпишитесь на фид :
и получайте будущие публикации по RSS.

Комментарии

Пока нет комментариев.

Прокомментировать

(обязательно)

(обязательно)